Poradnik dla początkujących użytkowników iPhone

Poradnik dla początkujących użytkowników iPhone

IPhone to tego rodzaju urządzenia, które do najtańszych nie należą. Trzeba jednak powiedzieć, że osoby, które odważą się na taki zakup, na pewno go nie pożałują. Niezależnie od tego, który dokładnie model iPhone zostanie wybrany: iPhone 13, iPhone SE 3. generacji (2022), iPhone 12 mini, itd. Nie ma się co licytować na poszczególne modele. Bardziej chodzi tu o kilka wskazówek, jakie na pewno przydadzą się osobom, które z takich urządzeń chcą skorzystać.

Kilka podstaw

Na sam początek należy zadbać o bezpieczeństwo swojego urządzenia. Do tego warto skonfigurować funkcje Face ID lub Touch ID. To dzięki temu iPhone będzie można odblokować jedynie przy pomocy swojej twarzy lub odcisku palca. Nawet, jeżeli telefon dostanie się w niepowołane ręce, można być pewnym tego, że nikt nie będzie mógł i tak z niego skorzystać. Aplikacja Przenieś do iOS pomaga przenieść zawartość starego smartfona do nowego iPhona. Tego typu aplikacje można pobrać darmowo ze sklepu Play. Do tego nikt nie będzie miał problemu z obsługą. Koniecznością będzie także konto Apple ID. Trzeba je skonfigurować. Pozwoli to na korzystanie z iCloud czy App Store, gdzie można znaleźć wiele przydatnych aplikacji na swoje nowe urządzenie.

Usterki w iPhone

O ile sam system operacyjny okazać się może niezawodny (chociaż nie zawsze), o tyle problemem mogą okazać się usterki mechaniczne, jakie często powstają na skutek działania czynnika ludzkiego. No cóż, upadek telefonu z wysokości, zalany iPhone, itd., to całkiem naturalne rzeczy. Warto więc wiedzieć, że dostępny jest serwis Apple na Mokotowie (sprawdź tutaj) lub serwis Apple na warszawskiej Woli (sprawdź tutaj), gdzie znaleźć można fachowców, jacy są w stanie poradzić sobie z różnymi usterkami. Dokładny adres salonu to ul. Okopowa 59a. Poniżej informacja jak dojechać.

Jeżeli ktoś ma dodatkowe pytania do serwisu, to może do nich zadzwonić. Warto nadmienić, że oferują oni tak naprawdę serwis wysyłkowy na terenie Polski, więc z ich usług może korzystać naprawdę szerokie grono użytkowników.

Z jakimi usterkami są oni w stanie sobie poradzić? Oto lista przykładowych usług: wymiana szybki wymiana wyświetlacza, jak również wymiana baterii, naprawa głośnika tylnego, wymiana aparatu tylnego. Do tego można zgłosić się do nich z takimi problemami, jak naprawa wibracji, portu ładowania, naprawa przełącznika wyciszenia, itd. Nawet, jeżeli iPhone uległ awarii, nie ma co panikować. Nie brakuje uzdolnionych ludzi (jeden z salonów znaleźć można na ul. Rakowiecka 45), którzy są w stanie poradzić sobie z takimi problemami, dzięki czemu nadal będzie można wykorzystać iPhone.

Wyżej znajdziecie informacje gdzie znaleźć serwis na warszawskim Mokotowie. 

Materiał Partnera