Dlaczego opłaca Ci się kupować używane laptopy?

Dlaczego opłaca Ci się kupować używane laptopy?

Chcesz zakupić laptop? Musisz przygotować się na koszt w granicach ok. 2-3 tysiące złotych, a im lepszych parametrów oczekujesz, to musisz liczyć się z poniesienie jeszcze wyższych kosztów. Chcesz zaoszczędzić pieniądze? W takim razie zdecyduj się na używane laptopy, ale takie, które nadal są w dobrej formie i wyróżniają się odpowiednimi parametrami. Postaw na renomowane marki poleasingowe. Przekonaj się, dlaczego opłaca się je kupować.

Czy kupowanie używanych laptopów to dobry pomysł?

Nie chcesz wydawać zbyt dużych kwot na laptopa? Wybieranie tańszych, ale nowych sprzętów często oznacza pójście na wiele kompromisów, gdyż parametry takich sprzętów mogą nie być zadowalające, sprzęt będzie wykonany z niskiej jakości tworzywa, a do tego będzie narażony na częste awarie. W skrócie – już po maksymalnie roku zapewne pojawi się konieczność zakupienia nowego sprzętu. 

Znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem jest zakupienie najpierw używanego laptopa wyprodukowanego przez czołowe marki, a w międzyczasie odkładanie pieniędzy na nowy produkt. Dzięki temu też przetestujesz nowoczesne sprzęty używane z najwyższej półki, aby upewnić się, który produkt spełnia wszystkie Twoje oczekiwania.

Możesz zakupić po prostu używany laptop od osoby prywatnej lub też zdecydować się na modele poleasingowe, które były wcześniej używane przez pracowników firm. Bardzo często takie sprzęty były wykorzystywane przez ok. 2-3 lata. Firmy chętniej kupują najnowsze modele z najwyższej półki, by zwiększały produktywność i wydajność pracowników, więc stawiając na tę opcję, zyskasz wartościowy sprzęt.

Komu opłaca się kupowanie używanych laptopów?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, kto najczęściej korzysta ze sprzętów poleasingowych, to możemy wymienić głównie 3 grupy osób. Po pierwsze to freelancerzy, czy osoby, które dopiero otwierają firmę i nie chcą od razu ponosić wysokich kosztów. 

Kolejną grupą są też rodzice, którzy kupują używane laptopy dla swoich dzieci do zabawy czy nauki. Przedszkolaki mogą sobie na nich pograć w różne gry, a uczniowie szkół podstawowych znaleźć niezbędne informacje do szkoły. 

Poza tym istnieje jeszcze jedna grupa osób, która chętnie decyduje się na używane laptopy – to wszystkie osoby, którym przydarzyła się nagła awaria sprzętu i nie mogą pozwolić sobie na zapłacenie tak nagle za nowy sprzęt. 

W każdej z tych sytuacji zakup modelu poleasingowego może być najlepszym rozwiązaniem. Warto wtedy wybrać sprzęt, który jest w dobrym stanie i ma parametry, które sprawiają, że laptop będzie można wykorzystywać zgodnie z naszymi potrzebami.

Materiał zewnętrzny