Kolekcjonowanie figurek – od czego zacząć to hobby?

Kolekcjonowanie figurek – od czego zacząć to hobby?

Kolekcjonowanie figurek może być satysfakcjonującym i przynoszącym dużo radości hobby. Może pomóc Ci umacniać swoją miłość do ulubionego filmu, komiksu lub gry. A jeśli kupujesz mądrze, może stać się świetną nawet dobrą inwestycją finansową, ponieważ wiele figurek osiąga wysokie kwoty na rynku kolekcjonerskim.

Na początek dobrze przemyśl swoją kolekcję

Wszyscy fani wiedzą, że figurki są fajne, ale jaki jest twój głębszy powód, dla którego chcesz je zbierać zamiast znaczków lub monet? Odpowiedź na to pytanie pomoże Ci dokonać mądrzejszych zakupów i ostatecznie zbudować lepszą kolekcję.

Czy jesteś fanem konkretnego filmu? W takim razie możesz chcieć ograniczyć swoją kolekcję do figurek opartych na tym filmie (np. zbieranie tylko figurek z Gwiezdnych Wojen). Jesteś fanem komiksów? W takim razie możesz chcieć skupić swoją kolekcję na konkretnej postaci. Innym kluczem do budowy kolekcji może być zamiłowanie do konkretnej kultury, np. japońskiej i wówczas oparcie swojej kolekcji o figurki anime.

Ograniczenie kolekcji do jednego lub dwóch tematów uchroni Cię przed wydawaniem pieniędzy na każdą figurkę, która wpadnie Ci w oko. Brak skupienia może prowadzić do misz-maszu w kolekcji figurek, co wpłynie na jej jakość.

Sposób przechowywania

Jeden z głównych sporów wśród kolekcjonerów figurek obraca się wokół sposobu ich przechowywania, a konkretniej o opakowanie. Niektórzy wolą utrzymywać swoje figurki w stanie „mint”, trzymając je w oryginalnych pudełkach (nigdy ich nie otwierając). Inni wolą wypakować je i umieścić na półce. Sam zdecyduj, w jaki sposób chcesz zachować swoje przedmioty w zależności od swoich intencji.

Eksponowanie kolekcji

Dużo uwagi należy poświęcić temu, jak wyeksponować swoje figurki. Jest to tak samo ważne dla budowania satysfakcjonującej kolekcji jak to, jakie figurki kupujesz. Jeśli masz tylko kilka figurek, półki i blaty sprawdzą się doskonale. Jednak, w miarę jak Twoja kolekcja będzie się powiększała, będziesz potrzebować więcej miejsca.

Bez problemu w sklepach znajdziesz piękne meble z półkami i szklanymi gablotami. Są one idealne do eksponowania kolekcji w konkretnym miejscu w domu lub biurze i pomagają uniknąć rozrzucania kolekcji po całym mieszkaniu.

Gdzie kupować figurki?

Odpowiedź jest prosta – gdzie tylko chcesz. Możesz szukać ich online (polecamy dystryktzero.pl), w sklepach z zabawkami, na pchlim targu, wyprzedażach garażowych, na konwentach, aż po sklepy kolekcjonerskie.

Nawet w najbardziej nieprawdopodobnych miejscach możesz znaleźć wspaniałe egzemplarze do kolekcji. Po prostu miej oczy otwarte i szukaj.

Czerp radość z kolekcjonowania

To jeden z najważniejszych punktów bycia kolekcjonerem. Powinieneś cieszyć się nią od początku do końca.

Polowanie na konkretną figurkę do kolekcji powinno być ekscytujące i satysfakcjonujące za każdym razem, gdy wkładasz coś nowego do swojej gabloty. Tak długo, jak masz zabawę zbierając figurki, będziesz w stanie cieszyć się z tego ciekawego hobby.

Pamiętaj, że to, co zbierasz, zależy wyłącznie od ciebie. Więc na co czekasz? Zacznij budować swoją kolekcję figurek już dziś!

Materiał Partnera