Najlepsze gry na Maca na rok 2022

Najlepsze gry na Maca na rok 2022

Gry na Maca nie są już tak popularne jak kiedyś, ale wciąż istnieje długa lista doskonałych gier na tę platformę. Niezliczone świetne gry strategiczne oraz rosnąca lista tytułów akcji powodują, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Nie ma znaczenia, jakim typem gracza jesteś – na pewno znajdziesz tu coś dla siebie. Fani Apple mogą nie mieć dostępu do wszystkich gier na Windows i Steam, ale i tak znajdą dla siebie wiele tytułów znanych z PC.

Crusader Kings 3

Crusader Kings 2 to jedna z najlepszych gier strategicznych, jakie kiedykolwiek powstały, stworzona przez firmę Paradox Interactive, która wydała również grę Europa Universalis. Crusader Kings 3 jeszcze przebija swoją poprzedniczkę. Jest to gra strategiczna na największą skalę. Każda gra zaczyna się od wyboru szlachty lub domu królewskiego, zaczynając w 867 lub 1066 roku. Od tego momentu, gra rozgrywa się w typowy sposób wielkiej strategii. Możesz wybrać, czy nawiązać relacje z sąsiednimi regionami, szerzyć swoją religię na całym kontynencie, lub spieszyć się do wypowiedzenia wojny każdemu, kto stanie na Twojej drodze.

To właśnie głębia i swoboda gry Crusader Kings 3 wyróżniają ją na tle innych. W miarę rozwoju swojego królestwa będziesz musiał wyznaczyć następcę tronu, a Crusader Kings 3 posiada pełny system genetyki, który pozwoli ci przekazać niektóre z twoich cech ewentualnemu władcy. Crusader Kings 3 to gra, w której możesz robić wszystko – od manipulacji kimś z odległego kraju, przez zdobywanie wpływów politycznych, po żądanie okupu za jeńców pojmanych na wojnie.

Portal 2

Portal 2 przywraca graczy do Aperture Science. To wciągająca gra logiczna dla pierwszej osoby. Wcielasz się w niej w postać głównej bohaterki Chell, która próbuje wydostać się z gigantycznej placówki badawczej Aperture i odzyskać wolność. Masz za zadanie przejść przez różne pomieszczenia rozwiązując przy okazji unikalne zagadki, a do dyspozycji masz jedynie kultowy pistolet portalowy. Będziesz korzystać z różnych środowisk i przedmiotów, a także czasu i przestrzeni, aby przejść przez placówkę.

Portal 2 rozwinął udaną formułę swojej poprzedniczki i dodał do tego głęboką fabułę. Aktorzy Stephen Merchant i J.K. Simmons podkładają głosy postaciom, a ich praca w grze dała doskonały efekt. Chociaż fabuła dotyczy poważnego konfliktu, gra obfituje w dobrze wyczuwalny komizm na każdym kroku. Portal 2 jest jednym z najbardziej unikalnych doświadczeń w grach, a przy okazji także jednym z najbardziej komediowych.

Sid Meier’s Civilization VI

Po nieco słabym przyjęciu przez fanów poprzedniej gry z serii – Civilization: Beyond Earth – deweloper Firaxis powrócił z pełną mocą. Civilization VI bazuje na tym, co uczyniło Civilization V z 2010 roku świetną grą, ale dodaje też bardziej rozbudowane drzewa kultury i nauki, bardziej dynamiczne wybory i lepszy wgląd w to, dlaczego światowi przywódcy postępują w określony sposób. Jest to kulminacja lat rozwoju i doświadczenia w tworzeniu poprzednich gier z serii Civilization, i to widać.

Od momentu premiery, Civilization VI otrzymała pokaźną ilość nacji do kontrolowania, w tym Azteków, Persów, Nubijczyków i Australijczyków. Każda z nich jest prowadzona przez słynną postać historyczną, taką jak Montezuma w przypadku Azteków, a dzięki nowej zawartości, która pojawia się co kilka miesięcy, byli gracze mają wiele powodów, by powrócić i rozpocząć nową grę.

Minecraft

Nie da się zaprzeczyć ogromnej popularności Minecrafta od czasu, gdy podstawowa wersja stała się dostępna w 2009 roku. Uzbrojony w nic więcej niż para rąk, kiedy rozpoczynasz grę, otrzymujesz absolutną wolność na ogromnej, losowej mapie.

Tak wciągająca, a jednocześnie tak prosta gra jak Minecraft sprawi, że w ciągu kilku minut zbudujesz wieżowce i kopalnie w stylu labiryntu. Jego pikselowa, 8-bitowa grafika może niektórych odstraszyć, ale rozgrywka jest wystarczająca, aby zadowolić każdego gracza.

Kerbal Space Program

Kerbal Space Program prezentuje dziwne połączenie kilku elementów. Pomimo kreskówkowej grafiki i głupkowatych, przypominających minionki stworzeń jako bohaterów gry jest to symulacja lotów kosmicznych, która jeszcze nigdy nie była tak głęboka, tak wciągająca i tak uzależniająca. Kerbal stanowi rozrywkę zarówno dla zwykłego gracza, jak i poważnego fizyka, równoważąc poważne rozważania na temat budowy rakiet z tematem ilu Kerbali musi zginąć, zanim w końcu dotrzesz na Księżyc? To gra która pozwala na niekończące się eksperymenty.

Fortnite

Fortnite: Battle Royale jest obecnie największą grą na świecie, i to nie bez powodu. Ta darmowa strzelanka łączy trzymające w napięciu strzelaniny z mechaniką budowania z głównej gry. Efekt finalny stworzył coś niesamowitego i absolutnie unikalnego dla graczy. Dzięki szybszym walkom niż w konkurencyjnych grach, takich jak PlayerUnknown’s Battlegrounds, można w niej spędzić wiele godzin za jednym posiedzeniem.
A co najlepsze? Nie jesteś ograniczony do grania z innymi użytkownikami komputerów Mac. Fortnite jest kompatybilny z PlayStation 4, Xbox One, PC, a nawet urządzeniami z systemem iOS.