Funkcje w iPhone, o których nie miałeś pojęcia!

Funkcje w iPhone, o których nie miałeś pojęcia!

Świat telefonów iPhone jest niezwykle fascynujący i pełen tajemnic nawet dla wiernych użytkowników sprzętów tej marki. Poznaj kilka ciekawych funkcji iPhone, które prawdopodobnie będą dla ciebie niespodzianką!

Siri potrafi uczyć się wymowę imion

Ta stosunkowo mało znana funkcja może przełożyć się na ogromną wygodę. Siri niekoniecznie dobrze radzi sobie z wymową imion i nazw kontaktów w języku polskim. Na szczęście jest za to bardzo pilnym uczniem. Jeśli chcesz się o tym przekonać, poproś Siri o nauczenie się poprawnej wymowy nazwy konkretnego kontaktu. Wirtualna asystentka w odpowiedzi poprosi użytkownika o jego wymówienie, a gdy to nastąpi, przedstawi kilka własnych propozycji. W ten sposób możesz wybrać wersję, która będzie najlepiej odzwierciedlała prawidłową wymowę w języku polskim.

Możliwość ukrywania wybranych zdjęć

Czy zdarzyło ci się kiedyś podać swój telefon znajomemu w celu obejrzenia wykonanych przez ciebie zdjęć, po czym przypomniało ci się, że w dalszej części albumu znajdują się fotografie, którymi z różnych względów niekoniecznie pragniesz dzielić się z innymi? Jeśli tak, z pewnością chętnie skorzystasz w dostępnej w telefonach iPhone funkcji ukrywania fotografii. Aby tego dokonać, otwórz aplikację zdjęcia, a następnie wybierz te, które pragniesz ukryć. Po kliknięciu kolejno przycisków „Udostępnij” oraz „Ukryj” staną się one niewidoczne dla użytkowników przeglądających twoją bibliotekę. Ich swobodne przeglądanie będzie natomiast możliwe w folderze „Ukryte”.

Czyszczenie pamięci RAM

Nie każdy miłośnik telefonów Apple kupuje nowego iPhone’a co roku, gdy tylko następuje premiera kolejnej edycji urządzenia. Często do podjęcia decyzji zakupowej skłania dopiero fakt, że choć telefon wciąż pozostaje w pełni funkcjonalny, zaczyna pracować sporo wolniej. Czasami wystarczy jedynie wyczyścić pamięć RAM, aby smartfon odzyskał swoją pierwotną szybkość działania. Czy wiesz jak tego dokonać? To bardzo proste. Przytrzymaj przycisk Power aż do ujrzenia komunikatu „Przesuń aby wyłączyć”. W tym momencie przytrzymaj przycisk Home – pamięć operacyjna zostanie wyczyszczona. Czy teraz dostrzegasz różnice w wydajności twojego telefonu?

Korzystanie z domowego WiFi bez hasła

Czy pamiętasz hasło do swojej domowej sieci WiFi? Jeśli nadal korzystasz z domyślnej kombinacji, prawdopodobnie nie, a gdy zajdzie taka potrzeba, posiłkujesz się naklejką znajdującą się na domowym modemie. Najczęściej jest to konieczne, kiedy odwiedzają cię znajomi, którzy pragną skorzystać z internetu w swoich smartfonach. Jeśli twój gość również jest użytkownikiem telefonu Apple, hasło pozostaje zbędne. Wystarczy bowiem, że Twój znajomy wybierze odpowiednią sieć, a następnie zbliżycie do siebie nawzajem własne telefony. Dostęp do internetu pojawi się automatycznie bez konieczności wpisywania hasła!

Twój telefon bądź inne urządzenie Apple wymaga naprawy? A może interesuje cię więcej ciekawostek ze świata Apple? Poznaj MacForce – serwis MacBooków w Warszawie, w którym rozwiążesz wszystkie problemy ze swoim telefonem lub laptopem. Jeśli na przykład przyszedł właśnie czas na wymianę dysku, zapoznaj się z poniższym wpisem:

https://www.macforce.pl/serwis/naprawa-macbookow-i-komputerow-mac/wymiana-dysku

Materiał Partnera